Відділ освіти, сім'ї та молоді Котелевської районної державної адміністрації

Щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на час літніх канікул

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20 гравия 2020 року № 392 „Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів”, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з 22 травня по 22 червня 2020 року на території України із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні продовжено дію карантинних (протиепідемічних) заходів.

На виконання пункту 4 розділу УШПоложення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за № 100/31552 (далі - Положення), з урахуванням вимог наказу Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 №406 „Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19”, у зв’язку із закінченням навчального року та з метою посилення контролю за збереженням життя і здоров'я здобувачів освіти, здійснення заходів охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, попередження надзвичайних ситуацій в закладах освіти, пропонуємо провести такі організаційні заходи щодо підготовки та перебування учасників освітнього процесу на літніх канікулах:

  1. Провести первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу щодо безпеки життєдіяльності під час літніх канікул про
    дотримання обмежень задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково- кишкових захворювань, норм виробничої санітарії, правил поведінки в громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об’єктах залізничної інфраструктури, правил поводження на річках і водоймах, поведінки в умовах підвищення температури, попередження випадків перегрівання на сонці, дій у випадку надзвичайних ситуацій тощо за відповідними інструкціями з реєстрацією у журналах.

Первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу проводити дистанційно, а у разі відвідування здобувачами освіти закладів освіти - відповідно до вимог Положення.

  1. Забезпечити контроль за дотриманням режиму в закладах освіти на період літніх канікул, проведення позапланових інструктажів зі сторожами та черговими щодо додержання правил пожежної та техногенної безпеки, а також збереження майна.
  2. Провести роз’яснювальну роботу з батьками, усиновлювачами та опікунами учнів і вихованців щодо попередження нещасних випадків під час літнього відпочинку, навчання з надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасних випадків.
  3. У разі завершения карантину або з урахуванням послаблення протиепідемічних заходів та зняття обмежень щодо відпочинку дітей у місцях відпочинку;

вжити дієвих заходів щодо збереження життя та здоров’я дітей у місцях відпочинку в літніх таборах, під час проведення зборів та екскурсій; ?

посилити контроль за організацією екскурсійно-туристичних перевезень здобувачів освіти автобусами, залізничним та авіаційним транспортом

 « повернутися до списку новин