Відділ освіти та молоді Котелевської селищної ради

Щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на час літніх канікул

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20 гравия 2020 року № 392 „Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів”, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з 22 травня по 22 червня 2020 року на території України із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні продовжено дію карантинних (протиепідемічних) заходів.

На виконання пункту 4 розділу УШПоложення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за № 100/31552 (далі - Положення), з урахуванням вимог наказу Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 №406 „Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19”, у зв’язку із закінченням навчального року та з метою посилення контролю за збереженням життя і здоров'я здобувачів освіти, здійснення заходів охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, попередження надзвичайних ситуацій в закладах освіти, пропонуємо провести такі організаційні заходи щодо підготовки та перебування учасників освітнього процесу на літніх канікулах:

  1. Провести первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу щодо безпеки життєдіяльності під час літніх канікул про
    дотримання обмежень задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково- кишкових захворювань, норм виробничої санітарії, правил поведінки в громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об’єктах залізничної інфраструктури, правил поводження на річках і водоймах, поведінки в умовах підвищення температури, попередження випадків перегрівання на сонці, дій у випадку надзвичайних ситуацій тощо за відповідними інструкціями з реєстрацією у журналах.

Первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу проводити дистанційно, а у разі відвідування здобувачами освіти закладів освіти - відповідно до вимог Положення.

  1. Забезпечити контроль за дотриманням режиму в закладах освіти на період літніх канікул, проведення позапланових інструктажів зі сторожами та черговими щодо додержання правил пожежної та техногенної безпеки, а також збереження майна.
  2. Провести роз’яснювальну роботу з батьками, усиновлювачами та опікунами учнів і вихованців щодо попередження нещасних випадків під час літнього відпочинку, навчання з надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасних випадків.
  3. У разі завершения карантину або з урахуванням послаблення протиепідемічних заходів та зняття обмежень щодо відпочинку дітей у місцях відпочинку;

вжити дієвих заходів щодо збереження життя та здоров’я дітей у місцях відпочинку в літніх таборах, під час проведення зборів та екскурсій; ?

посилити контроль за організацією екскурсійно-туристичних перевезень здобувачів освіти автобусами, залізничним та авіаційним транспортом

 « повернутися до списку новин